Çin Halısı Yıkama

Çin halıları çok narin halılardır.Yıkama işlemi yapılırken en çok zarar gören halı çin halısıdır. Bu sebeble bu halıların temizliği yapılırken çok dikkatli olunmalıdır.Çin halılarındaki bozulma genelde renk karışımı problemi değil, renk solması  problemi olmaktadır.

Renk solmalarının yüzde ellisi de evlerde yapılan temizlik esnasında uygun olmayan deterjanlar kullanılmasından kaynaklanmaktadır.Çin halılarını kesinlikle profesyonel olmayan kişilere veya tecrübesiz halı  yıkama firmalarına yıkatmamanızı tavsiye ederiz.En küçük bir renk probleminin bile düzelmesi imkansızdır.Ayrıca bu halılar çok pahalı halılardır.Müşterilerimize çok iyi araştırma yapmadan çin halılarını yıkatmamalarını tavsiye ediyoruz.

Çin halılarının temizliğinde kullanılan halı şampuanı uygun şampuan değilse halı yanabilir.Temizleme malzemesinin naturel olması gerekir.Çok etkili olarak kabul edilen leke çıkarıcılar kullanılırsa halı camaşır suyu kullanılmış gibi bozulabilir.

 

                                                                                                            Copyright © 2010 sehrazathaliyikama.com Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                       webmaster:BD